Dikiş Makinesi Arızaları

Dikiş makineleri evlerimizde, terzilerde ve büyük tekstil işletmelerinde farklı amaçlar için kullandığımız bir üründür. Sizler de dikiş makinesini evlerinizde kullanabilirsiniz. Anca dikiş makinenizden normalde olmayan sesler, çarpma ya da gıcırdama gibi durumlar yaşıyorsanız hemen bakıma ihtiyacı olduğunu ortaya koyabiliriz. Bakımını yapmazsanız dikiş makinesi arızaları ortaya çıkacaktır.

Makinenizin bakımını düzenli olarak yaparsanız ömrünü uzatarak daha uzun süre kullanımını sağlarsınız. Dikiş makinelerinin düzenli olarak temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gerekir. Bunun için belli sürelerde kapatarak evde ve teknik serviste bakımını yaptırabilirsiniz. Ayrıca iğnesini de belli aralıklarla değiştirebilirsiniz. Makineden sesler geliyorsa iğne plakası ya da bobin alanındaki tüylerin temizlenmesi gerekebilir.  Horoz ya da iplik etrafına dolanma da olabilir.

Dikiş Makinesi Arızaları Nelerdir?

Dikiş makineniz yavaş çalışabilir. Bu durumda ayak tablasında bir sorun olabilir. Ayrıca iğne tablasında yer alan tüy ve tozların da temizlenmesi gerekebilir. Masura sarma çubuğunun sol tarafta olması da önemlidir. Dikiş makineleri arızaları arasında dikiş tutmama durumu da vardır. Bu durumda iğne yerleşiminde sorun olabilir. Ayrıca üst ipliğin de kontrol edilmesi gerekir.

Dikiş makineniz çalışırken de aniden durabilir. Sürekli olarak düşük hızda uzun bir süre çalışmasına izin verdiyseniz motorun aşırı ısınmasını önlemek için otomatik olarak duracaktır. Bu durumda arıza olmayabilir. Bir süre kapatıp bekleyerek yeniden açtığınızda sorunu kolayca çözebilirsiniz.